Sezona 2022

Novinky, které jsme pro vás
připravili v letošním roce …

Vandr s Bystrouškou a Tvarůžkem

Část cyklotrasy OMNK vede přes žádlovický park v Lošticích, který v minulosti sloužil jako botanická zahrada, nyní je volně přístupný veřejnosti. V červnu se tu konají známé jezdecké závody Zlatá podkova.
Vy se zde můžete vydat na vandr s Bystrouškou a Tvarůžkem a prozkoumat krásnou místní přírodu. Během projížďky potkáte nepřehlédnutelné dominanty parku – chráněný buk a dub Mitrovský.
Také tu najdete celkem tři zastavení s naučnými a herními prvky, houpačkami a průlezkami pro děti. Na informačních tabulích se dozvíte spoustu zajímavých informací o žádlovickém zámku a parku a poznáte lišku Bystroušku a její tvůrce.

Lesní stezka kolem hradu Mírov

Vystavěný na vysokém ostrohu, opevněný kol dokola hradbami. Jako hrad pro cizí vojska těžko dobytný zvenčí. Jako vězení velmi neschůdný k tajnému útěku…
Hrad Mírov dnes slouží jako věznice, proto není návštěvníkům přístupný, ale můžete se vydat na lesní stezku pod hradem. Stezka sice nevede přímo přes cyklotrasu Ochutnej Moravu na kole, ale zhruba 2 km zajížďka z obce Řepová určitě stojí za to.
Najdete tu několik naučných a herních prvků pro děti i dospělé, fotopointy, posezení v přírodě a další. Dozvíte se spoustu zajímavých informací o obci a hradu Mírov, o místních rostlinách a seznámíte se také s pověstmi, které se vážou k tomuto tajuplnému místu.

CykloCoolny v MORAVA Campu

Skvělým místem pro ubytování a relaxaci je MORAVA Camp v Mohelnici, který neustále rozšiřuje svou nabídku služeb a vybavení nejen pro cyklisty. Novinkou pro letošní sezonu jsou CykloCoolny pro úschovu a dobíjení elektrokol, servisní box, Cyklobox pro nabíjení elektrokol a dalších SMART zařízení a RelaxCoolna v podobě odpočinkové zóny s posezením a lehátky.

Letní soutěž Mohelnickem na kole 2022

Letos si můžete návštěvu našeho regionu a gurmánské cyklotrasy doplnit soutěží s ekologickým námětem. Na webu mikroregionu Mohelnicko (www.mohelnicko.cz) najdete odkaz na interaktivní mapu a herní kupon. V mapě si kliknete na obec a přečtete si krátké povídání o daném ekologickém tématu. Současně se tu dozvíte, kam musíte v obci dojet na kole a po čem se tu musíte porozhlédnout, abyste mohli doplnit chybějící informace v herním kuponu. Poznáte tak pěkná místa zdejšího regionu a ještě si odnesete řadu zajímavých informací.